• naglowek waski

11.11.2025 r. - Warszawa

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwńskiego, mianował na stopień generała brygady, płk. SG Daniela Wojtaszkiewcza Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wręczenie nominacji odbyło się 11 listopada 2025 roku o godz. 12.00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie - podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Panie Generale!

Działając w imieniu członków SWPFG najserdeczniej gratulujemy Panu awansu i z tej okazji życzymy wielu sukcesów i zadowolenia ze służby w ochronie polskich granic.

Zarząd SWPFG

Pan płk SG Daniel Wojtaszkiewicz związany jest z mundurem od 1999 roku. Doświadczenie zawodowe w Straży Granicznej zdobywał od 2005 roku na wielu stanowiskach wykonawczych i kierowniczych Karpackiego i Nadwiślańskiego OSG.Za wzorową służbę dotychczas został wyróżniony m.in.: Brązowym Medalem zaDługoletnią Służbę, Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej,  Medalem Trzydziestolecia Powołania SG, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Odznaką Straży Granicznej. W maju 2025 roku płk SG Daniel Wojtaszkiewicz, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi. Od 17 czerwca 2024 roku płk SG Daniel Wojtaszkiewicz
kieruje Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ochraniają granicę polsko-rosyjską na odcinku prawie 200 km. W skład oddziału wchodzi 11 placówek, w tym 4 drogowe przejścia graniczne z obwodem królewieckim: Grzechotki, Gronowo, Bezledy, Gołdap. 2 kolejowe: Braniewo i Skandawa i 1 lotnicze przejście graniczne w Szymanach. W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej służy ponad 1 300 funkcjonariuszy, wspieranych przez 300pracowników,

(informacja ze strony WMOSG).

2-333749

Galerie fotografii

Zapra­szamy do zapo­zna­nia się
ze sta­rymi foto­gra­fia­mi
­For­ma­cji Gra­nicz­nych.

Obejrzyj galerie +

Kalendarium '92-'26

Od wielu lat uczestniczymy
w wydarzeniach krzewiących wiedzę historyczną.

Przejrzyj kalendarium +

Nasze artykuły

Wydajemy publikacje prasowe, książkowe oraz Jednodniówki SWPFG „Ślady Pamięci”.

Czytaj artykuły +

Polecane linki

Zapraszamy do zapoznania się z inicjatywami oraz publikacjami polecanymi przez SWPFG.

Przejrzyj linki +