• naglowek waski

19.05.2007 r. - Lipsk, Augustów

Oddanie do użytku nowego budynku Placówce Granicznej w Lipsku, zaprojektowanego wg. najnowszych wymagań i wyposażonego w nowoczesny sprzęt jakim posługuje się obecnie SG. Przecięcie wstęgi poprzedziła Msza św. w pięknym, gotyckim kościele miejscowej parafii. Zaproszeni goście, wśród, których była dość liczna delegacja SWPFG, mieli okazję zwiedzenia placówki oraz obejrzenia sprzętu używanego w służbie granicznej, zgromadzonego na specjalnie zorganizowanym pokazie oraz wysłuchania objaśnień dotyczących jego przeznaczenia, obsługi i budowy.

Byli żołnierze KOP -u, ze składu delegacji SWPFG, zwracali uwagę na różnice w sposobie pełnienia służby granicznej w czasach przedwojennych i obecnie, gdzie funkcjonariusze SG wyposażeni są w bardzo nowoczesny, wysoce wyspecjalizowany sprzęt. Była to pierwsza część obchodów związanych ze Świętem Straży Granicznej w Podlaskim Oddziale.

W Augustowie na Placu Augusta odbyła się główna uroczystość poświęcona 16. rocznicy powstania Straży Granicznej. Po przemówieniach, wręczonych aktach awansowych i odznaczeniach nasza delegacja została zaproszona na przejażdżkę po jeziorach, na których prezentowane były pokazy akcji antyterrorystycznych przez wyspecjalizowane jednostki Straży Granicznej Podlaskiego Oddziału.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

 

Galerie fotografii

Zapra­szamy do zapo­zna­nia się
ze sta­rymi foto­gra­fia­mi
­For­ma­cji Gra­nicz­nych.

Obejrzyj galerie +

Kalendarium '92-'23

Od wielu lat uczestniczymy
w wydarzeniach krzewiących wiedzę historyczną.

Przejrzyj kalendarium +

Nasze artykuły

Wydajemy publikacje prasowe, książkowe oraz Jednodniówki SWPFG „Ślady Pamięci”.

Czytaj artykuły +

Polecane linki

Zapraszamy do zapoznania się z inicjatywami oraz publikacjami polecanymi przez SWPFG.

Przejrzyj linki +