• naglowek waski

15.04.2026 r. - Warszawa, Komenda Główna Straży Granicznej

W Komendzie Głównej SG odbyło się spotkanie Komendanta Głównego SG gen. dyw. SG Roberta Bagana z przedstawicielami SWPFG: prezesem W. Bocheńskim, wiceprezesem A. Olichwirukiem i dr. Antonim Krzysztofem Sobczakiem. W spotkaniu uczestniczył płk Radosław Starewicz, z-ca dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego SG. Podczas spotkania omówiono efekty dotychczasowej, 34. letniej, współpracy Straży Granicznej ze Stowarzyszeniem oraz wstępny plan obchodów 100. lecia powołania Straży Granicznej II RP (1928-2028) obejmujący m.in. organizację stałej wystawy w przestrzeni muzealnej w Działdowie i Kołobrzegu, plenerowej wystawy planszowej, konferencje popularno-naukowe w Koszalinie i Górze Kalwarii (z wydawnictwami okolicznościowymi), znaczek i kartki pocztowe oraz pełny Karpacki Szlak Straży Granicznej II RP (od Beskidu Śląskiego po źródliska Sanu w Bieszczadach). Stowarzyszenie wystąpiło z wnioskiem do Narodowego Banku Polskiego o wyemitowanie na stulecie formacji srebrnej monety kolekcjonerskiej.

Galerie fotografii

Zapra­szamy do zapo­zna­nia się
ze sta­rymi foto­gra­fia­mi
­For­ma­cji Gra­nicz­nych.

Obejrzyj galerie +

Kalendarium '92-'26

Od wielu lat uczestniczymy
w wydarzeniach krzewiących wiedzę historyczną.

Przejrzyj kalendarium +

Nasze artykuły

Wydajemy publikacje prasowe, książkowe oraz Jednodniówki SWPFG „Ślady Pamięci”.

Czytaj artykuły +

Polecane linki

Zapraszamy do zapoznania się z inicjatywami oraz publikacjami polecanymi przez SWPFG.

Przejrzyj linki +